квітня 2013

26 квітня 2013

Cерцеві захворювання та їхні виробничі чинники

serdce

Cерцеві захворювання та їхні виробничі чинники

 

Мар’яна ЗАДОРОЖНА,

лікар-профпатолог

 

Серце — дуже вдячний орган. Щодня  виявляйте до нього увагу і отримаєте в нагороду  міцне здоровя та багато щасливих років життя.

Якщо ви ніколи не відчували болю в лівій частині грудей, це не привід поки що не звертатися до теми серця. Поява больових відчуттів — серйозний сигнал про те, що ви надто довго ігнорували інтереси свого найважливішого органу. Час переглянути помилкові підходи.

[ Детальніше... ]

28 квітня 2013 року, Всесвітній день охорони праці: ЄКП вимагає прийняття амбіційної європейської стратегії

EKP28 квітня відмічається Всесвітній день охорони праці. Користуючись цією нагодою, Європейська конфедерація профспілок (ЄКП) підкреслює, що питання охорони праці є важливим пріоритетом для профспілкового руху. В цій сфері необхідно невідкладно прийняти європейську стратегію.

Дані Міжнародної організації праці трагічні. Кожного дня 6300 робітників помирають у світі внаслідок поганих умов праці. Із них 5500 стають жертвами захворювань, зокрема раку, викликаних дією хімічних речовин на робочих місцях. Європа далеко не є виключенням з цією трагедії. За оцінками Європейського агентства з охорони праці щороку помирає 160 тисяч робітників.

[ Детальніше... ]

23 квітня 2013

Щоб квітла рідна земля!

Щоб квітла рідна земля!

 День земли

 

На відзначення Дня довкілля та Всесвітнього дня землі членські організації ФПУ взяли участь у акції з благоустрою та прибирання міст та селищ. Найбільш активними учасниками суботнику в м. Києві були представники Київської міськпрофради, Молодіжної ради, професійних спілок працівників освіти і науки, будівництва і промисловості будівельних матеріалів, державних установ, житлово-комунального господарства, торгівлі, інноваційних і малих підприємств.

[ Детальніше... ]

19 квітня 2013

Розпочалося доопрацювання Порядку розслідування нещасних випадків

propoz

В Держгірпромнагляді 17 квітня відбулося чергове засідання тристоронньої робочої групи з удосконалення діючого Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві.

Тристороння робоча група утворена наказом Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 05.02.2013 №16, провела  засідання по розгляду пропозицій сторін щодо внесення змін до зазначеного Порядку.

Пропозиції Федерації профспілок України були підтримані. Їх представляв заступник керівника департаменту охорони праці апарату ФПУ – керівник управління Маціяшко В.А. Це зокрема пропозиції:

[ Детальніше... ]

18 квітня 2013

Молоді профспілкові лідери навчалися професійним компетенціям

Молоді профспілкові лідери

навчалися професійним компетенціям

 

Федерація профспілок Луганської області 11-12 квітня 2013р. на базі Донбаського державного технічного університету (м. Алчевськ) провела п’яте заняття для молодих профспілкових лідерів та членів Молодіжної ради ФПЛО.

[ Детальніше... ]

17 квітня 2013

Навчаються голови цехових профспілкових організацій 16 квітня 2013 року Запорізька обласна рада профспілок на базі профспілкових курсів провела навчання голів цехових профспілкових організацій Публічного акціонерного товариства «Запоріжтрансформатор».

 

Навчаються голови цехових профспілкових організацій

 

 

16 квітня 2013 року Запорізька обласна рада профспілок на базі профспілкових курсів провела навчання голів цехових профспілкових організацій Публічного акціонерного товариства «Запоріжтрансформатор». У навчанні взяли участь 32 особи.

У ході семінару-тренінгу, який провів завідувач відділу департаменту розвитку профспілкового руху ФПУ Олександр Донцов, були розглянуті питання: організації роботи виборних органів профспілкових організацій; мотивації профспілкового членства; підготовки, прийняття рішень профспілкових організацій та контролю за їх виконанням.

[ Детальніше... ]

ІНФОРМАЦІЯ про здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю ФПУ та її членськими організаціями у 2012 році

 grom kontrol

Відповідно до статті 259 Кодексу законів про працю України, статті 21 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» профспілки здійснюють громадський контроль за додержанням законодавства про працю, зокрема, за виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю та про охорону праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належних виробничих та санітарно-побутових умов, забезпеченням працівників спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального та колективного захисту. Федерація профспілок України та її членські організації здійснюють свої повноваження громадського контролю на підставі законодавства України та згідно з планом основних напрямів діяльності.

[ Детальніше... ]

15 квітня 2013

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ ПРИЙНЯЛА ЗАКОН УКРАЇНИ «Про затвердження Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014 ‑ 2018 роки»!

 PARL

4 квітня 2013 року Верховною Радою України розглянуто та прийнято Закон України «Про затвердження Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014 ‑ 2018 роки» (реєстр. № 1184 від 27.12.2012 р), поданий Кабінетом Міністрів України.

 

[ Детальніше... ]

11 квітня 2013

Щодо виборних органів в профспілці

 

 

Роз’яснюємо, що статею 16 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» визначено, що профспілка, її організації здійснюють свої повноваження, набувають цивільних прав і беруть на себе цивільні обов’язки через свої виборні органи, які діють у межах прав, наданих їм за законом та статутом (положенням). Так як профспілка та її організації створюються для представництва і здійснення захисту прав та інтересів членів профспілок, то ці повноваження у статуті профспілки покладаються на її виборні органи. На рівні профспілки цими органами, як правило, є З’їзд, Рада та Президія, а на рівні первинної профспілкової організації – профспілкові збори та профспілковий комітет.

[ Детальніше... ]

10 квітня 2013

Народні депутати підтримали важливі для профспілок законопроекти

3 квітня ц.р. на засіданні Комітету з питань соціальної політики та праці Верховної Ради України за участю представників сторін соціального діалогу було підтримано законопроекти, внесені народним депутатом України Лютіковою В.І. (реєстраційний №2323) щодо впорядкування безоплатної видачі молока і газової води працівникам, які працюють в шкідливих умовах праці.

[ Детальніше... ]