20 грудня 2013

Підвищення кваліфікації профспілкових кадрів

 

Підвищення кваліфікації профспілкових кадрів

[ Детальніше... ]

Підготовка профспілкових кадрів

 

Підготовка профспілкових кадрів

[ Детальніше... ]

Підбито підсумки Всеукраїнського молодіжного конкурсу на кращу наукову роботу з профспілкової тематики.

 

Підбито підсумки Всеукраїнського молодіжного конкурсу

на кращу наукову роботу з профспілкової тематики

[ Детальніше... ]

Федерація профспілок України приділяє значну увагу розвитку профспілкового навчання

 

Федерація профспілок України приділяє

значну увагу розвитку профспілкового навчання

 

 

На даний час у системі ФПУ існує розгалужена мережа навчальних закладів профспілок: Академія праці, соціальних відносин і туризму та 11 діючих навчально-методичних центрів профспілок.

[ Детальніше... ]

Продовження теми «П’ять кроків до власного житла»

Продовження теми «П’ять кроків до власного житла»

 

Рекомендації щодо включення до

регіональних, галузевих угод, колективних договорів

окремого розділу з питань забезпечення

громадян та молоді житлом

 

Відповідно до статистичних даних членських організацій, серед членів профспілок молодь становить близько 35%. Тому професійні спілки не можуть залишатися осторонь проблем соціально-економічного захисту та забезпечення молоді житлом.

Підтримуючи ініціативи молоді, ФПУ пропонує порушувати наступні питання та здійснювати дії щодо вирішення житлових проблем працівників, у тому числі молоді, під час ведення соціального діалогу на всіх рівнях, а саме:

[ Детальніше... ]

Засідання Науково-методичної ради ФПУ

 

Засідання Науково-методичної ради ФПУ

 

 

24 вересня 2013 року у Львові на базі готельно-навчального комплексу «Гетьман» відбулося засідання Науково-методичної ради ФПУ.

Відкрив засідання Голова ФПУ Юрій Кулик. Він зазначив, що питання підготовки профспілкових кадрів та підвищення їхньої кваліфікації займає важливе місце у діяльності профспілок – від первинної профспілкової організації до ФПУ. Сьогодні профспілкова освіта охоплює дуже широкий спектр питань: від колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин до ролі й місця профспілок у створенні безпечних умов та охорони праці.

[ Детальніше... ]

Відбулися Комітетські слухання щодо підсумків оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році

 

Відбулися Комітетські слухання щодо підсумків оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році

 

 

6 листопада ц.р. у Комітеті Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму відбулися слухання щодо підсумків оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році.

У комітетських слуханнях взяла участь Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, представники міністерств та відомств, регіональних служб, відповідальних за дитяче оздоровлення.

Від Федерації профспілок України у слуханнях взяв участь та виступив з конкретними пропозиціями Володимир Пастушенко, голова Донецької обласної ради профспілок.

У своєму виступі він зазначив, що оздоровлення дітей згідно з чинним законодавством покладено на державу. Але розуміючи те, що вона не має необхідних фінансових ресурсів для виконання поставлених Президентом України та Урядом завдань щодо збільшення кількості оздоровлених щороку дітей до 70%, повинні використовуватись усі можливості соціальних партнерів: профспілок та власників дитячих оздоровчих закладів. При цьому держава має ставитися до них, як до соціальних партнерів, надаючи їм відповідні преференції, а саме: виключення із податкової бази коштів, що спрямовуються на оздоровлення, звільнення від податку на землю, встановлення тарифів і цін на енергоносії та комунально-побутові послуги, як для населення (а не як для промислових підприємств). Послуги державних служб (медичні, пожежні тощо) повинні надаватися державою безоплатно, як винагорода та допомога соціальному партнеру.

Крім того, В. Пастушенко висловив обґрунтовані із соціальної точки зору аргументи на користь зменшення тривалості оздоровчої зміни з 21 до 18 днів. Це дозволить організаторам використати 4 повноцінні зміни протягом літнього періоду, що дасть можливість збільшити кількість оздоровлених дітей, зменшити вартість путівки, підвищити її доступність.

 

 

 

                                                  Департамент розвитку

                                                  профспілкового руху апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

ПРОПОЗИЦІЇ ФПУ ДО РЕКОМЕНДАЦІЙ парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему: «Участь молоді в суспільному житті: економічна активність» від Федерації профспілок України

Пропозиції ФПУ ДО РЕКОМЕНДАЦІЙ

парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему:

«Участь молоді в суспільному житті: економічна активність»

від Федерації профспілок України

 

Учасники парламентських слухань про участь молоді в суспільному житті в аспекті економічної активності, які відбулися 20 листопада 2013 року, відзначають, що, за матеріалами Державної служби зайнятості України, на глобальних ринках праці вже 4 роки зберігаються критичні умови, а кількість безробітних у світі порівняно з докризовим періодом зросла на 4,2 млн. осіб і становить понад 192 млн. осіб.

[ Детальніше... ]

Позиція профспілкової молоді на парламентських слуханнях

 

Позиція профспілкової молоді на парламентських слуханнях

 

 

Федерація профспілок України провела протягом 2013 року масштабні заходи з питань молодіжної зайнятості, а саме:

  1. 1.У червні – кущові семінари «Молодіжна зайнятість в Україні: проблеми, причини та шляхи їх вирішення» у Дніпропетровську, Луцьку, Чернігові;
  2. 2.У липні – інтернет-конференцію з молодіжної зайнятості;
  3. 3.У серпні – зустріч експертів «Виклики молодіжної зайнятості в Україні: відповідь профспілок».

[ Детальніше... ]