березня 2014

28 березня 2014

Профспілкові уроки – як засіб залучення молоді до профспілок

 

 

Профспілкові уроки – як засіб залучення

молоді до профспілок

 

 

Процес формування громадянського суспільства передбачає залучення молоді до активного суспільного життя, створення для неї максимально сприятливих умов для самореалізації. Федерація профспілок України вважає роботу з молоддю пріоритетним напрямом роботи. Особлива увага приділяється молоді, яка найближчим часом розпочне свою трудову діяльність в організації будь-якої форми власності. Тому молоді люди мають не тільки знати свої права, але й уміти їх захищати.

[ Детальніше... ]

З досвіду роботи з молоддю профспілок Швеції

З досвіду роботи з молоддю профспілок Швеції

 

Питання членства молоді у профспілках є актуальним не лише для колишніх країн СРСР. Йому приділяється особлива увага в усьому світі. Справа в тому, що молодь неохоче йде до профспілок. У в першу чергу, тому, що їй бракує достатньої інформації про діяльність профспілкових організацій. Тому національні профцентри одним з головних напрямів своєї діяльності вбачають проведення активної політики щодо залучення молоді до профспілок. У цьому контексті розглянемо досвід роботи з молоддю у профспілках Швеції.

[ Детальніше... ]

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ТРЕНІНГУ

 

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ТРЕНІНГУ

«Фінансова освіта для членів профспілок»

 

[ Детальніше... ]

Засідання робочої групи з напрацювання Стратегії розвитку ФПУ, її членських організацій

25 березня ц.р. вдруге зібралася робоча група з напрацювання Стратегії розвитку ФПУ, її членських організацій.

Члени робочої групи обговорили і внесли окремі пропозиції до документу, на базі якого розроблятиметься Стратегія.

[ Детальніше... ]

ПРОГРАМА СЕМІНАРУ «Інформаційна політика профспілок.

 

ПРОГРАМА СЕМІНАРУ

«Інформаційна політика профспілок.

Формування внутрішньої та зовнішньої комунікаційної стратегії»

 

[ Детальніше... ]

Рекомендації Науково-методичної ради ФПУ

Рекомендації

Науково-методичної ради ФПУ

 

 

Підвищення іміджу профспілок у громадянському суспільстві неможливе без професіоналізації профспілкової діяльності. Розвиток суспільно-трудових відносин передбачає зміну вимог до профспілкових працівників, що включають не тільки знання, уміння, навички, а й певні особисті риси та норми поведінки. Зважаючи на це, Науково-методична рада ФПУ рекомендує:

 

[ Детальніше... ]

Положення про Школу профспілкового активу

Схвалене постійною комісією Ради ФПУ з питань організаційної роботи

 

 

Положення

про Школу профспілкового активу

(примірне)

 

[ Детальніше... ]

Інформація про порушення прав профспілок у 2013 році

 imagesМоніторинг порушень прав профспілок свідчить про триваючі порушення норм конвенцій Міжнародної організації праці № 87 про свободу асоціації та захист права на організацію, № 98 про застосування принципів права на організацію і на ведення колективних переговорів, № 135 про захист прав представників та можливості, що їм надаються, № 154 про сприяння колективним переговорам,  статті 36 Конституції України, Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», на підставі яких профспілки, їх об’єднання самостійно організовують свою статутну діяльність, проводять збори, конференції, з’їзди, вільно обирають своїх представників, формують програму дій.

[ Детальніше... ]

26 березня 2014

Профспілкові юристи Дніпропетровщини на захисті людини праці!

photoБезоплатна правова допомога членам профспілок є одним з пріоритетних напрямів діяльності ФПУ та її членських організацій. Такі акценти в профспілковій роботі визначені статутними завданнями та головною метою діяльності ФПУ – захистом людини праці.

Так, юридичними службами Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок та правовими інспекторами праці його членських організацій протягом 2013 року надавалася кваліфікована юридична допомога членам профспілок з метою недопущення порушення їх конституційних прав та законних інтересів на працю та оплату праці.

Протягом 2013 року в облпрофраді здійснювався прийом та розгляд письмових звернень членів профспілок з питань застосування законодавства про працю, а також здійснювався виїзний розгляд письмових скарг стосовно фактів порушення законодавства України про працю.

[ Детальніше... ]

21 березня 2014

28 квітня - Всесвітній День охорони праці


загруженное17 березня 2014 року відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2014 році Дня охорони праці в Україні, 
на якому було прийнято Звернення Організаційного комітету під гаслом «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві» та План заходів з підготовки та проведення у 2014 році Дня охорони праці в Україні. Від ФПУ у засіданні взяв участь заступник Голови Федерації профспілок України – Українець Сергія Якович.

Всесвітній День охорони праці 28 квітня за ініціативи Міжнародної організації відзначають понад 100 країн світу.

В Україні відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 р. він відзначається як Національний день охорони праці. У 2014 році девіз за рекомендацією МОП: «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві». Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних як у повсякденному житті людини, так і на виробництві.

Метою заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до проблеми збереження життя і здоров’я працівників та формування культури охорони праці в Україні.

[ Детальніше... ]