липня 2014

31 липня 2014

Про життєво важливі для країни і її громадян проекти законів у сфері охорони здоров’я

imagesНа днях СПО обєднань профспілок розглянув в установленому порядку дуже важливі для країни і людей проекти законів,  розробником яких є Міністерство охорони  здоровя України.  Це законопроекти  «Про заклади охорони  здоровя  та медичне обслуговування» і «Про забезпечення лікарськими засобами і виробами медичного призначення» (реєстр. № 4256а).

За результатами розгляду підготовлено і направлено  низку суттєвих  зауважень  та пропозицій: по першому законопроекту – розробнику, а по другому – Комітету з питань соціальної політики  та праці, в якому цей законопроект на даний час знаходиться на розгляді.

[ Детальніше... ]

30 липня 2014

З історії виникнення і розвитку профспілкового руху в Україні продовження

 

Для використання

у профспілковому навчанні

 

З історії виникнення і розвитку

профспілкового руху в Україні

 

На початку ХХ століття ідеологію профспілкових організацій ще не було визначено і, як наслідок, профспілковий рух об’єднував революційні, реформаторські, нелегальні та інші типи профспілок.

[ Детальніше... ]

29 липня 2014

Про Концепцію побудови нової національної системи охорони здоров'я України

imСпільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок  на національному рівні (СПО) за участю Профспілки працівників охорони здоров’я України, департаменту охорони праці ФПУ провів опрацювання проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції побудови нової національної системи охорони здоров'я України», надісланого  Міністерством охорони здоров’я України і направив низку зауважень і пропозицій розробнику.

 

 

Департамент охорони праці ФПУ

[ Детальніше... ]

24 липня 2014

Про роботу IV Всеукраїнського науково-практичного семінару: «Удосконалення розслідування нещасних випадків на виробництві»

23-24 липня 2014 року за дорученням Держгірпромнагляду України відбувся науково-практичний семінар „Удосконалення розслідування нещасних випадків на виробництві”.

Організатором заходу став  Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці Держгірпромнагяду України.

У семінарі взяли участь представники територіальних управлінь, експертно-технічних центрів Держгірпромнагляду, комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві, служб охорони праці підприємств, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Федерації роботодавців України, правоохоронних структур, медичних закладів та інші,  що засвідчує широке коло зацікавлених у зазначеній темі.

imВід Федерації профспілок України в заході приймали участь Українець С.Я. – заступник Голови ФПУ та Маціяшко В.А, - заступник керівника Департаменту охорони праці апарату ФПУ.

Метою семінару  є визначення практичних шляхів подальшого удосконалення процедури розслідування нещасних випадків на виробництві. Мотивацією для  його проведення  є збільшення кількості скарг щодо якості розслідувань нещасних випадків на виробництві, нововведень у законодавстві (майже 25% нормативно-правових актів з охорони праці потребують корегувань), часта зміна фахівців служб  охорони праці тощо.

[ Детальніше... ]

З історії виникнення і розвитку профспілкового руху в Україні

 

Для використання

у профспілковому навчанні

 

З історії виникнення і розвитку

профспілкового руху в Україні

 

Більше півтори сотні років минуло з моменту виникнення перших профспілок на території України. Перші відомості про організацію, яка порушила питання соціального захисту своїх членів, відносяться ще до осені 1817 року. Незадоволені утисками і свавіллям, робітники Львівської поліграфічної фірми об’єдналися у «Товариство взаємної допомоги членів друкарської справи» та 6 листопада 1817 року відкрили касу добровільних пожертв для хворих робітників. Основним завданням першої професійної спілки була організація взаємної підтримки в умовах австро-угорського панування.

[ Детальніше... ]

18 липня 2014

Про навчання з питань охорони праці

imagesДепартамент охорони праці ФПУ провів 9 та 15 липня 2014 р. чергові семінари-навчання з питань охорони праці та охорони здоров’я для фахівців та представників профспілок що проходять планові навчання з підвищення кваліфікації в Українському центрі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства Державного агентства лісових ресурсів України.

На семінарах розглянуто питання законодавства у сфері гігієни праці, профілактики виробничого травматизму на виробництві та співпраця з медико-соціальною експертною комісією, статистику професійних захворювань та виробничого травматизму, вплив загальних захворювань на зростання профзахворювань та травматизм, застосування Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, Порядку розслідування нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, практичні навички надання першої домедичної допомоги постраждалим внаслідок виробничих аварій.

[ Детальніше... ]

Загрози та виклики нового Закону України «Про вищу освіту»: бачення профспілок

 

Загрози та виклики нового Закону України

«Про вищу освіту»: бачення профспілок

 

Департаментом розвитку профспілкового руху опрацьовано прийнятий Закон України «Про вищу освіту».

[ Детальніше... ]

Підсумки 2013/2014 навчального року

 

Підсумки 2013/2014 навчального року

 

Департамент розвитку профспілкового руху підбиває підсумки 2013/2014 навчального року. За даними всеукраїнських профспілок різними формами навчання було охоплено понад 200 тис. спілчан. Пріоритетними залишаються питання організаційно-статутної діяльності профспілок, зайнятості та оплати праці, створення безпечних умов на виробництві, ролі й позиції профспілок у соціальному діалозі, вирішення колективних трудових спорів, посилення ролі первинних організацій у здійсненні громадського контролю за дотриманням законодавства про працю, реформуванню трудового законодавства тощо.

[ Детальніше... ]

11 липня 2014

Профспілка працівників зв’язку України висловлює подяку

 

Профспілка працівників зв’язку України висловлює подяку

 

 

ЦК Профспілки працівників зв’язку України висловлює щиру подяку (текст додається)

[ Детальніше... ]

ПРОФСПІЛКОВЕ НАВЧАННЯ МОЛОДИХ ЗВ’ЯЗКІВЦІВ

 

ПРОФСПІЛКОВЕ НАВЧАННЯ МОЛОДИХ ЗВ’ЯЗКІВЦІВ

 

10 липня 2014 року Молодіжна рада Профспілки працівників зв’язку України проводила своє засідання та одночасно після нього пройшов навчальний семінар для молодих профспілковців.

[ Детальніше... ]