серпня 2014

22 серпня 2014

Обговорюється проект Стратегії

Робоча група з розробки проекту Стратегії модернізації ФПУ, її членських організацій, який у першому читанні розглянуто Радою ФПУ наприкінці червня поточного року, продовжила роботу в розширеному складі 22 серпня 2014 р. 

[ Детальніше... ]

21 серпня 2014

НАВЧАННЯ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ТЕХНІЧНИХ ІНСПЕКТОРІВ ПРАЦІ

imagesВідповідно до плану роботи ФПУ на ІІ півріччя 2014 року та Розпорядження в.о. Голови ФПУ Кондрюка С.М. від 15.08.2014 № 65   в період з 22 вересня по 3 жовтня 2014 року буде проведено  навчання і перевірку знань з питань охорони праці технічних інспекторів праці та інших представників профспілок обласного та республіканського рівнів.

Для формування навчальної групи ФПУ направило листа членським організаціям щодо заявок технічних інспекторів праці та інших представників профспілок з питань охорони праці обласного, республіканського рівнів, які потребують навчання з питань охорони праці у 2014 році, за встановленою формою (додаток 1). До заявки додається завірена копія розпорядчого документу про призначення на відповідну посаду з питань охорони праці або іншого документа, що засвідчує виконання певних обов’язків з охорони праці (форми розпорядчих документів та категорії представників профспілок відповідних рівнів наведено у додатку 2).

Департамент охорони праці апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

19 серпня 2014

18 серпня 2014

ОНОВЛЕННЯ НОРМАТИВНО–ПРАВОВОЇ БАЗИ – ЗАПОРУКА НАДІЙНОГО СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ПРАЦІВНИКІВ.

 

         imСпеціалісти департаменту охорони праці ФПУ разом з іншими членами  СПО ініціювали внесення змін та доповнень до нормативно-правових актів з проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Проаналізувавши інформацію, надану технічними інспекторами праці членських організацій ФПУ, працівники депаратаменту охорони праці  ФПУ ініціювали  внесення змін та доповнень до нормативно-правових актів з проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Відповідний лист направлено від СПО Міністру соціальної політики України Денисовій Л.Л. До листа додаються:

Додаток 1 – Пропозиції СПО щодо внесення змін та доповнень до постанови КМУ від 01.08.1992 №442 «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці»;

Додаток 2 – проект положення «Про Методику проведення атестації робочих місць за умовами праці»;

Додаток 3 – оновлений варіант «Про затвердження Інструкції по заповненню Карти умов праці за результатами атестації робочих місць за умовами праці».

[ Детальніше... ]

НІ НАДУМАНІЙ ЗАКОНОТВОРЧОСТІ!

         imagesДо Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні надійшов на опрацьовання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо віднесення питань медико-соціальної еспертизи до компетенції центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері  соціального  захисту  населення»  (лист  Мінсоцполітики  від   07.08.2014

№ 8879/0/14-14/19.

         Суть законопроекту полягає в тому, щоб узаконити вилучення медико-санітарних експертних комісій (МСЕК) з підпорядкуввання Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) та підпорядкувати їх Міністерству соціальної політики України.

[ Детальніше... ]

14 серпня 2014

Про спільні заходи ФПУ та Держгірпромнагляду проти порушень національного законодавства з охорони праці та міжнародних норм, ратифікованих Україною, у сфері безпеки та гігієни праці

imagЗа підтримки Федерації профспілок України Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки України розроблено та опрацьовується законопроект «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» з метою врегулювання положень національного законодавства до положень міжнародних договорів, ратифікованих Україною.  

Основні положення Законопроекту передбачають виключення зі сфери дії Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» здійснення заходів державного нагляду за дотримання вимог законодавства про охорону праці та промислової безпеки.

[ Детальніше... ]

Розпочато підготовка до участі членських організацій профспілок в реалізації Загальнодержавної соціальної програми поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014 - 2018 рік, ака затверджена Законом України від 04.04.2013 № 178-VII

imagВідповідно до плану робот ФПУ на ІІ півріччя 2014 року департаментом охорони праці ФПУ підготовлено проект Плану участі членських організацій профспілок в реалізації Загальнодержавної соціальної програми поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014 - 2018 рік, яка затверджена Законом України від 04.04.2013 № 178-VII.

Зазаначений проект Плану направлено керівникам членських організацій ФПУ листом від 12.08.2014 № 06/01-26/1002 та членам СПО обєднань профспілок листом від 12.08.2014 №04-18/765-СПО для узгодження, опрацювання робочою групою та подальшого винесення на розгляд СПО.

 

[ Детальніше... ]

12 серпня 2014

ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ З ДИТЯЧОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ

ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ З ДИТЯЧОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ

 

Інформуємо, що на засіданні Кабінету Міністрів України 06.08.2014 розглянуто та схвалено постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», яка була узгоджена зі Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні (Кондрюк С.М.).

[ Детальніше... ]

Позитивний досвід широкого обговорення з профспілковим активом «Стратегії модернізації ФПУ, її членських організацій» на Дніпропетровщині

Позитивний досвід широкого обговорення з профспілковим активом «Стратегії модернізації ФПУ, її членських організацій» на Дніпропетровщині

 

Як відомо, на нещодавньому засіданні Ради ФПУ було розглянуто проект «Стратегії модернізації ФПУ, її членських організацій», напрацьований постійною комісією Ради ФПУ з питань організаційної роботи.

[ Детальніше... ]

08 серпня 2014

З історії виникнення і розвитку профспілкового руху в Україні продовження заключна частина

Для використання

у профспілковому навчанні

 

З історії виникнення і розвитку

профспілкового руху в Україні

 

Водночас слід підкреслити значну роль профспілок під час Великої Вітчизняної війни. Профспілкові органи забезпечували евакуацію продуктивних сил до тилу та налагоджували там їхню роботу. Крім того, вони вирішували питання продовольчого забезпечення і культурно-побутового обслуговування населення, займалися підготовкою молодих робітників, відбудовою народного господарства тощо.

[ Детальніше... ]