липня 2015

30 липня 2015

Вийшов у світ черговий номер журналу «Охорона праці» (№7 2015р).

obl-7 2015rusВ ньому, як завжди, новини про діяльність ФПУ, цікава і корисна інформація для спеціалістів з охорони праці, профспілкових активістів та працівників наглядових органів. Пропонуємо вашій увазі статті:

 

Олег Моісеєнко. Травматизм очима профспілок.

Про підсумки розширеного засідання президії Запорізької обласної ради профспілок

 

Наталія Данько. Профілактика по-німецькиУ статті йдеться про можливість самостійно оцінити стан ОП свого підприємства за допомогою програми GDA

 

Олександр Одаренко. Державний нагляд: «камо грядеши». Про проблеми сучасної України у сфері забезпечення права працівника на безпечну працю

 

Наталія Чумакова. Про нову редакцію Правил безпеки систем газопостачання. У статті розглянуто нову редакцію Правил безпеки систем газопостачання

[ Детальніше... ]

28 липня 2015

Інформація про нагородження нагрудним знаком ФПУ «Заслужений працівник профспілок України» за 2015 рік

схвалено постійною комісією

                                                                      Ради ФПУ з питань 

                                                                      організаційної роботи

 

ІНФОРМАЦІЯ

про нагородження нагрудним знаком

ФПУ «Заслужений працівник профспілок України» за 2015 рік

 

            Нагрудний знак Федерації профспілок України «Заслужений працівник профспілок України» є найвищою відзнакою ФПУ, який встановлений Радою ФПУ № Р-2-4 від 21.04.2004 року для нагородження профспілкових працівників за особливі заслуги перед профспілковим рухом та його становленні й розвитку.

[ Детальніше... ]

16 липня 2015

Про критичну ситуацію, що склалася в системі профспілкового навчання

 

                                             Схвалено постійною комісією Ради ФПУ                                                                             з питань організаційної роботи

 

 

Про критичну ситуацію, що склалася в системі

профспілкового навчання

 

 

Головним фактором, який визначає результативність і ефективність діяльності профспілок, є професіоналізм і компетентність профспілкових працівників та активістів. Вимоги часу ставлять перед профспілками нові завдання з формування кадрового потенціалу, які можна вирішити шляхом запровадження безперервного профспілкового навчання з використанням усіх його форм і методів, що сприятиме не тільки формуванню у членів профспілки активної громадянської позиції, а й їх вмінню кваліфіковано відстоювати свої права та інтереси.

[ Детальніше... ]

11 липня 2015

Уряд зрозумів свою помилку – державний нагляд у сфері праці відновлено!

1107Примирна комісія з вирішення трудового колективного спору між Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України поставила крапку у суперечці профспілок з Урядом щодо забезпечення вільного доступу державних інспекторів у сфері праці до підприємств і робочих місць з метою виконання своїх функцій.

         Трирічна боротьба за виживання державних наглядових органів у сфері праці закінчилася успіхом.

[ Детальніше... ]

10 липня 2015

Про децентралізацію влади

 

Про децентралізацію влади

 

Федерація профспілок України повідомляє, що 1 липня 2015 року Президент України Петро Порошенко презентував зміни до Конституції України в частині децентралізації влади та передачу її на місця. В даний час у Верховній Раді України знаходиться проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації влади), яким анонсовано передачу повноважень і бюджетів від державних органів влади до органів місцевого самоврядування.

Враховуючи актуальність майбутніх місцевих виборів до органів влади, що відбудуться восени 2015 року департаментом профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями апарату ФПУ підготовлено для використання в роботі членськими організаціями підбірку нормативно-правових документів з питань децентралізації влади (додаються) регіонального розвитку та місцевих громад.

 

Департамент профспілкового руху

та зв’язків з громадськими організаціями апарату ФПУ

[ Детальніше... ]

07 липня 2015

Надання роз’яснення щодо заповнення Інформації про правозахисну роботу членських організацій ФПУ

0707

Надання роз’яснення щодо заповнення 
Інформації про правозахисну роботу членських організацій ФПУ

 

 

1. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

1.1. Кількість інспекторів праці профспілок, всього з них: - наводиться загальна кількість інспекторів праці профспілок, що визначається шляхом підсумовування показників підпунктів 1.1.1., 1.1.2., 1.1.3., 1.1.4.

1.1.1. - головний правовий інспектор праці  - зазначається кількість головних правових інспекторів праці у Профспілці;

[ Детальніше... ]

06 липня 2015

Про повернення профспілкових коштів та внесків з банківських установ, що ліквідуються

 

Про повернення профспілкових коштів та внесків

з банківських установ, що ліквідуються

 

 

Федерація профспілок України вкрай стурбована випадками затримки, а часом неповернення профспілкових коштів банками, що перебувають у стадії ліквідації. При визначенні черговості задоволення вимог кредиторів-членських організацій ФПУ уповноважені особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, керуючись пунктом 7 частини першої статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», відносять профспілкові кошти до сьомої черги повернення.

[ Детальніше... ]

Відбулося засідання постійної комісії Ради ФПУ з питань організаційної роботи

 

Відбулося засідання постійної комісії Ради ФПУ з питань організаційної роботи

 

Відбулося засідання постійної комісії Ради ФПУ з питань організаційної роботи під головуванням Василя Дудника, голови Профспілки автомобільного і сільськогосподарського машинобудування України, голови постійної комісії Ради ФПУ з питань організаційної роботи та Віталія Дубіля, голови Дніпропетровського об’єднання профспілок, заступника голови постійної комісії.

[ Детальніше... ]

03 липня 2015

Про практику навчання профспілкового активу первинної профспілкової організації Волочиського машинобудівного заводу АТ «Мотор Січ», Хмельницька область

   

 

                                                                схвалено постійною комісією

                                                               Ради ФПУ з питань 

                                                               організаційної роботи 

 

 

                  

 

 

Про практику навчання профспілкового активу

первинної профспілкової організації

Волочиського машинобудівного заводу АТ «Мотор Січ»,

Хмельницька область

 

На Волочиському машинобудівному заводі АТ «Мотор Січ» профспілковим членством охоплено 99,6 % працюючих. Первинна профспілкова організація об’єднує 24 цехові профорганізації з правами первинних, 6 профгруп заводоуправління.

[ Детальніше... ]

01 липня 2015

Звіт про роботу факультету підвищення кваліфікації профспілкових кадрів ХСЕІ за 2014/2015 навчальний рік

 glavkhsei

 

Головна задача профспілкового навчання – підвищення професійної компетенції профспілкових фахівців, професіоналізація профспілкової діяльності, поєднання теорії і практики профспілкового руху.

 

Факультет підвищення кваліфікації профспілкових кадрів Харківського соціально-економічного інституту у 2014/2015 навчальному році продовжив свою діяльність щодо проведення профспілкового навчання, підвищення кваліфікації профспілкових працівників і профактивістів. Навчання представників профспілок здійснювалось силами лекторської групи ФПК зі складу провідних викладачів інституту, спеціалістів Об’єднання профспілок Харківської області, обласних галузевих комітетів профспілок, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Національної служби посередництва і примирення. Було доповнено і оновлено перелік тем лекцій для профактиву, складені тематичні плани навчання.

 

(Докладніше)

 

Харківський соціально-економічний інститут

[ Детальніше... ]