серпня 2015

13 серпня 2015

ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ СЕРГІЙ УКРАЇНЕЦЬ: «НА ПІДПРИЄМСТВА ПОВЕРТАЄТЬСЯ КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ ТРУДОВИХ ПРАВ ПРАЦІВНИКІВ»

130715Захистити життя і здоров’я працівника – це правоохоронна робота держави і правозахисна – профспілок

 

Заступник голови Федерації профспілок України Сергій Українець вже багато років поспіль опікується питаннями безпеки і гігієни праці. Бути активним гравцем і багато в чому формувати порядок денний йому дає знання справи у деталях, вміння вчасно запропонувати необхідне рішення, комунікабельність, активність і наполегливість. Про пріоритети у роботі профспілок, ставлення до сучасних моделей систем управління безпекою праці на підприємствах і практичній ролі Генеральної угоди у вирішенні питань безпеки праці - в інтерв’ю журналу «Промислова безпека»

 

Як ви загалом оцінюєте стан безпеки праці в Україні? Як реагують профспілки на ситуацію в економіці й у сфері безпеки праці?

Рівень безпеки праці сьогодні не піддається оцінці! Настільки він знизився порівняно з відносно благополучним періодом, що ми спостерігали 5­8 років тому – до запровадження обмежень на перевірки і мораторію. У чому проявляються нові негативні грані?

Виявилося, що нормальне інспектування з охорони праці для держави небажане, для бізнесу – зайве. Бізнес фактично спровокував державу на тотальну заборону нормальної роботи державних інспекторів у сфері праці. В результаті маємо низку законів і урядових рішень, які на кілька років зупинили нагляд.

Статистика нібито стала кращою, але якість інша. Якщо державний інспектор не ходить на підприємство, а зараз саме так, то це означає, що переважна більшість травм – і тяжких, і особливо легких – масово приховуються. Їх у статистиці не існує, але вони є у житті. Люди отримують травми, сім’ї втрачають своїх годувальників, людина залишається інвалідом. Ось такі наслідки.

[ Детальніше... ]