Робоча група обговорила проект Стратегії модернізації ФПУ

 

Робоча група обговорила проект Стратегії модернізації ФПУ

 

Засідання Робочої групи з напрацювання проекту Стратегії модернізації ФПУ та її членських організацій відбулось 6 травня.

У ньому взяли участь керівник Департаменту розвитку профспілкового руху ФПУ В.М. Шевченко, голова Профспілки працівників машинобудування та металообробки України А.О.Таранчук, голова Профспілки працівників оборонної промисловості України О.А. Черниш, голова Профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України В.О. Дудник, заступник голови Профспілки працівників культури Г.М.Гайдук, заступник голови Київської міської ради профспілок В.С.Рижих, завідувач відділу департаменту розвитку профспілкового руху ФПУ Л.В. Ровчак.

Як повідомила В.М.Шевченко, на попередньому засіданні Робочої групи предметно було обговорено усі надані пропозиції до проекту Стратегії, зокрема щодо надання Федерації профспілок України права законодавчої ініціативи, розповсюдження колективного договору тільки на членів профспілки, фінансового забезпечення організаційних ланок тощо. Відповідно до постанови Президії ФПУ від 27.03.2014 № П-29-3 «Про Основні напрями зміцнення ФПУ, її членських організацій» членським організаціям ФПУ було запропоновано до 15 квітня ц.р. надати пропозиції до проекту Стратегії модернізації ФПУ. Під час засідання дуже ретельно було обговорено кожну пропозицію: включати чи не включати її до тексту проекту Стратегії модернізації ФПУ та її членських організацій.

Під час круглого столу з цього питання, сказала В.М.Шевченко, було прийнято рішення провести бліц-опитування членів Президії та керівництва ФПУ з тим, щоб вони висловились з приводу цих проблемних питань. Ці питання стосуються таких тем, як статус профоб’єднання, зміна фінансування профспілкових органів за рахунок профспілкових внесків, інтенсивна робота з інформаційного забезпечення діяльності профспілок, введення вікового цензу для керівників членських організацій і територіальних об’єднань профспілок та інші.

Крим цих розділів, було окремо виділено ще багато тем і пропозицій, які весь цей час надходили від членських профорганізацій, зокрема,  всеукраїнських профспілок працівників автосільгоспмашу, будівництва, вугільної промисловості, культури, машметалообробки, машприладу, оборонної промисловості, освіти і науки, радіоелектроніки, трудящих металургійної промисловості, а також Київської міської ради профспілок.

Під час засідання його учасники дуже уважно та ефективно розглянули всі пункти проекту Стратегії модернізації ФПУ та внесли в текст документу більшість з запропонованих профспілковим активом пропозицій

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ