Підсумки оздоровчої кампанії 2014 року

 

 

Підсумки оздоровчої кампанії 2014 року

 

 

Одним із важливих напрямів діяльності профспілок є збереження та відновлення здоров’я дітей і підлітків шляхом організації їхнього оздоровлення у літній період.

Так, 6 листопада п.р. на засіданні Президії ФПУ було підбито підсумки Всеукраїнського огляду роботи профспілок на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей. У ньому взяли участь 23 профоб’єднання та 16 всеукраїн­ських профспілок, оздоровчими заходами охоплено понад 350 тисяч дітей і підлітків, з них більше 240 тис. оздоровлювались у межах власного регіону.

Одним з основних чинників забезпечення якісного оздоровлення та відпочинку дітей є стан фінансування, яке здійснювалось за рахунок бюджетів профспілок, роботодавців, коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, державного та місцевих бюджетів, внесків батьків, спонсорських надходжень.

Серед загальних витрат на оздоровлення дітей найбільшим становив внесок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (27%). Витрати господарських суб’єктів на оздоровлення дітей склали у середньому 19%, ще 15% становили профспілкові витрати.

Загалом за даними членських організацій на оздоровлення дітей було залучено понад 770 тис. грн.

На жаль, у 2014 році зменшено витрати на оздоровлення дітей з Державного бюджету, а витрати місцевих бюджетів на забезпечення обласних і державних програм з дитячого оздоровлення були вкрай недостатніми.

Під час підготовки та проведення оздоровчої кампанії членськими організаціями проведено значну роботу з впровадження нових підходів до організації оздоровчого процесу, належного рівня безпеки і здоров’я дітей, розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, спортивно-масових та спортивних заходів.

Переважна більшість профспілкових організацій та дитячих оздоровниць врахувало минулорічні Рекомендації комітетських слухань щодо доцільності встановлення тривалості оздоровчої зміни 21 календарний день, як такої, що дійсно дає змогу оздоровити дитину, тому такі путівки влітку 2014 склали 65%.

За підсумками Всеукраїнського огляду роботи профспілок на кращу організацію оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році понад 250 переможців і активних учасників конкурсу нагороджено Почесними грамотами ФПУ та Подяками Голови ФПУ.

 

 

 

Департамент розвитку

профспілкового руху