Про повернення профспілкових коштів та внесків з банківських установ, що ліквідуються

 

Про повернення профспілкових коштів та внесків

з банківських установ, що ліквідуються

 

 

Федерація профспілок України вкрай стурбована випадками затримки, а часом неповернення профспілкових коштів банками, що перебувають у стадії ліквідації. При визначенні черговості задоволення вимог кредиторів-членських організацій ФПУ уповноважені особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, керуючись пунктом 7 частини першої статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», відносять профспілкові кошти до сьомої черги повернення.

На численні звернення профспілкових організацій із порушених питань 19 червня 2015 року проведено нараду керівництва і працівників апарату ФПУ спільно з представниками членських організацій щодо пошуку механізмів повернення внесків та коштів профспілкових організацій.

На нараді, зокрема, йшлося про те, що значна частина неповернених профспілкових коштів складається із суми, призначеної для виплати зарплати працівникам профспілок, яка формується із членських внесків, а тому частина означених коштів, як заборгованість із заробітної плати, повинна повертатись у другу чергу.

Як однин із позитивних прикладів було озвучено ухвалу Господарського суду Львівської області на користь первинної профспілкової організації щодо включення до реєстру вимог кредиторів виплати грошових вимог до першої черги.

Голова ФПУ звернувся до голови Національного Банку України щодо врегулювання цього питання та прийняття відповідних рішень (лист додається).

 

 

 

Департамент розвитку профспілкового руху

та зв’язків з громадськими організаціями